Alerg 21 km pe 5 octombrie pentru a sustine proiectul Sangele este viata

Marius Curca-Rizoiu Fundatia Star Storage

Ne impunem singuri limite deoarece ne este frica, insa sunt convins ca doar prin gesturi de ambitie si curaj le putem depasi. Prima mea cursa a fost pe 14 Iunie la Crosul Aradului si in urma unui rezultat suprinzator de bun am decis ca fac acest lucru in continuare si pentru o cauza buna precum proiectul "Sangele este viata". Provocarea din Octombrie va fi mult mai solicitanta, dar cand este vorba de sport si de sansa de a ajuta oameni, nimic nu este prea greu sau prea mult.

Va invit si pe voi sa sustineti cauza cu orice suma puteti! Impreuna putem achizitiona echipamente medicale care sa pastreze sangele donat mai mult timp, in conditii optime.

Raiffeisen Bank Bucharest International Marathon este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.  Este cel mai mare eveniment de alergare din România, aflat la a 7-a ediție, iar anul acesta va fi pe 4-5 Octombrie, cu startul în Piața Constituției din București.  Probele de concurs sunt: - Marato

02 Oct 2014
Marius Curca-Rizoiu : Fundatia Star Storage