Cred ca Sangele este viata si alerg pentru imbunatatirea sistemului medical din Romania

Liana Epure Fundatia Star Storage

Miscarea si sportul ne ajuta sa ne depasim limitele pe care, fara sa vrem, ni le impunem zilnic. Alergand, ajungi la un moment dat la inedita si placuta senzatie zbor.

Am ales sa alerg la Semimaratonul International Bucuresti pentru ca stiu ca impreuna putem ajuta sistemul medical din Romania, mai mult decat o fac autoritatile, sau cel putin intr-un timp mai scurt.

Sangele este viata este un proiect care m-a cucerit, pentru ca stiu cat de importanta este aceasta situatie atunci cand esti intr-o situatie limita. Din pacate insa, echipamentele din cel mai mare centru de transfuzie sanguina din tara sunt fie intr-o stare grava de uzura morala, fie lipsesc cu desavarsire, ceea ce conduce la imposibilitatea pastrarii sangelui donat in conditii optime un timp mai mare.

Centrul de Transfuzie Sanguina Bucuresti alimenteaza toate cele peste 60 de spitale din Bucuresti si Ilfov, dar si urgentele din tara.

Ajuta-ma si tu sa stangem suficienti bani pentru a cumpara echipamentele de care este nevoie pentru a mentine pungile de sange mai mult timp in conditii optime, mai ales ca suntem pe ultima pozitie in Europa in ceea ce priveste numarul donatorilor de sange.

Fii alaturi de mine! Vino sa alergam sau fii un GalantOm!

Multumesc,

Liana

Semimaratonul Internațional București este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.  Ediția de anul acesta va fi pe 18 Mai 2014, cu startul în Piața Constituției din București.  Probele de concurs sunt: Semi-Maraton Cursa individuală - 21.097 km Cursa scaunelor cu rotile - distanță la al

18 May 2014
Multumesc mult Luminita Vlasceanu
17 May 2014
Ufff...
16 May 2014
Multumesc domnului Petre Handra pentru sprijin si incredere!
16 May 2014
Mii de multumiri si mult succes!
13 May 2014
Mult succes ! Andreea Postelnicu si Marin Epure
07 May 2014
Succes!!!
07 May 2014
Bravo Liana! Sunt sigura ca vei reusi!
05 May 2014
Liana Epure : Fundatia Star Storage