Alerg 42 km pentru proiectul Sangele este viata! Ma poti sustine si tu!

Daniela Ailoae Fundatia Star Storage

Inca de la inceput m-a motivat gandul ca o sa trec linia de sosire a maratonului. Imi imaginez acel moment minunat si uit de orice oboseala, lene, dureri sau probleme. Pentru mine, cea mai buna cale de a ma motiva este sa imi propun o anumita cursa si sa incep sa ma pregatesc pentru ea. E ca un fel de proiect pe care nu imi permit sa il abandonez. Si cum fara mult antrenament nu ai cum sa faci fata unui maraton, atunci devine un fel de obligatie fata de mine sa ies la antrenament. Imi place sa alerg, dar cred ca daca nu ar fi existat provocarea maratonului, as fi renuntat sau poate as fi cautat si altceva care sa imi aduca satisfactii.

Tot acest efort mai are o componenta la fel de importanta pentru care voi trece linia de finish - proiectul Sangele este viata, in care cred si pentru care imi doresc sa strang bani. Cu ajutorul tau vom putea dota mai multe Centre de Transfuzie Sanguina cu echipamente medicale performante care sa mentina sangele donat mai mult timp in conditii optime.

Te invit cu drag sa-mi fi alaturi si sa sustii proiectul chiar si cu 10 lei!

Raiffeisen Bank Bucharest International Marathon este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.  Este cel mai mare eveniment de alergare din România, aflat la a 7-a ediție, iar anul acesta va fi pe 4-5 Octombrie, cu startul în Piața Constituției din București.  Probele de concurs sunt: - Marato

03 Oct 2014
Felicitari Daniela!
03 Oct 2014
02 Oct 2014
Felicitari Daniela!
02 Oct 2014
Bafta!
19 Sep 2014
Succes!!!
27 Aug 2014
Daniela Ailoae : Fundatia Star Storage
Alerg 42 km pentru proiectul Sangele este viata! Ma poti sustine si tu!