Arabella alearga pentru proiectul “Sangele este Viata” / Arabella runs for ‘Blood Is Life’ Project

Arabella Kadour Fundatia Star Storage

Prin eforturile si donatiile facute pentru proiectul “Sangele este viata”, la Semimaratonul International Bucuresti din mai 2014, s-a strans suma  5 295 lei, care a fost adaugata altor sume donate pentru Centrul de Transfuzie Sanguina Bucuresti. Contributia voastra la salvarea mai multor vieti s-a tradus prin cumpararea unui foarte necesar incubator si agitator cu rac pentru trombocite, in valoare de 6 195 euro, precum si a unui sistem de apa pura, in valoare de 10 860 lei.

In numele meu si al coechipierilor mei multumesc tuturor pentru sprijinul acestei cauze.

Viata ne surprinde zilnic cu noi provocari; pe unele le depasim din mers, pentru altele depunem mai mult efort, iar la sfarsitul zilei, chiar daca poate nu realizam, suntem mai puternici.

Proiectul “Sangele este viata” ma motiveaza sa continui competitia cu persoana mea de ieri  si sa-mi depasesc o noua limita. In mai am alergat 5km, iar pe 5 octombrie  voi alerga 10,5 km tot pentru a spriji Centrul de Transfuzie Sanguina Bucuresti, principala institutie care alimenteaza toate spitalele din Bucuresti si urgentele din tara.

In masina, pe bicicleta sau pe motor, in drum spre serviciu dimineata sau la plimbare seara,  provocarile continua si riscul unui accident este la tot pasul. Haideti sa sustinem acest proiect si sa continuam a ne bucura de viata, stiind ca daca viata ne va aduce o provocare existe sanse mai mari sa-i facem fata invingatori.

---------------------------------

With the efforts and donations for “Sangele este viata” Project ( Blood Is Life ), recieved during Bucharest International Half-Marathon in May 2014, we raised 5 295 lei that  were added to other donations for the benefit of Bucharest Blood Transfusion Center. The contribution you made for saving lives was used for buying a very much needed incubator and agitator for thrombocytes ( value 6 195 euro) as well as a  system for pure water ( value 10 860 lei).

My team of runners and I would like to give a big thank you for all of those who supported the cause.

Life surprises us with challenges on a daily basis, some of these challenges are dealt with quite easily, while to overcome others it takes a considerable effort. At the end of the day, even if we might not realize it, there’ll be a stronger person standing tall.

“ Sangele este viata “ Project motivates me to continue the competition I started with the person I was. In May I ran 5 km and now, at the Bucharest International Marathon on October 5th , I will run 10,5 km for the benefit of Bucharest Transfusion Center that supplies blood to all hospitals in Bucharest and responds to emergencies throughout the country.

Whether in the car, on a bike or on a motorbike, heading to work in the morning or just out for a walk in the evening, the challenges continue and the risk of an accident can be around the corner. Let’s support this project and continue to enjoy life knowing that if life sends us challenges, there will be good chances to overcome them.

Raiffeisen Bank Bucharest International Marathon este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.  Este cel mai mare eveniment de alergare din România, aflat la a 7-a ediție, iar anul acesta va fi pe 4-5 Octombrie, cu startul în Piața Constituției din București.  Probele de concurs sunt: - Marato

02 Oct 2014
Felicitari Arabella! Si pentru efort si pentru initiativa.
30 Sep 2014
30 Sep 2014