Arabella Kadour - Fundatia Star Storage

Arabella alearga pentru proiectul "Sangele este Viata"

89.285714285714% Complete

Viata ne surprinde zilnic cu noi provocari, pe unele le depasim din mers, pentru altele depunem mai mult efort iar la sfarsitul zilei, chiar daca poate nu realizam, suntem mai puternici. Victoriile care imi plac cel mai mult sunt acelea in care concurez cu persoana mea de ieri.

Am acceptat provocarea Semi-Marathonului International Bucuresti si am intrat in competitie cu mine. M-am antrenat, si de la 0 km am alergat  1,5 km, 3 km si acum 6-7 km, in aproximativ 2 luni.

In masina, pe bicicleta sau pe motor, in drum spre serviciu dimineata sau la plimbare seara,  provocarile continua si riscul unui accident este la tot pasul. La acest marathon sustin cauza “Sangele este viata”, un proiect care are in vedere colectarea de fonduri pentru inlocuirea echipamentelor uzate din Centrul de Transfuzie Sanguina care alimenteaza toate cele 60 de spitale din Bucuresti, Ilfov si urgentele din tara.

Orice donatie pentru acest proiect ne face sa ne bucuram de provocari mai linistiti.

OMV Petrom Bucharest Half Marathon ~ 2014

Vlad Lepadatu