Liana Epure - Fundatia Star Storage

Cred ca Sangele este viata si alerg pentru imbunatatirea sistemului medical din Romania

1,450 RON Donatii stranse
96.666666666667% Complete
1,500 RON Target

Miscarea si sportul ne ajuta sa ne depasim limitele pe care, fara sa vrem, ni le impunem zilnic. Alergand, ajungi la un moment dat la inedita si placuta senzatie zbor.

Am ales sa alerg la Semimaratonul International Bucuresti pentru ca stiu ca impreuna putem ajuta sistemul medical din Romania, mai mult decat o fac autoritatile, sau cel putin intr-un timp mai scurt.

Sangele este viata este un proiect care m-a cucerit, pentru ca stiu cat de importanta este aceasta situatie atunci cand esti intr-o situatie limita. Din pacate insa, echipamentele din cel mai mare centru de transfuzie sanguina din tara sunt fie intr-o stare grava de uzura morala, fie lipsesc cu desavarsire, ceea ce conduce la imposibilitatea pastrarii sangelui donat in conditii optime un timp mai mare.

Centrul de Transfuzie Sanguina Bucuresti alimenteaza toate cele peste 60 de spitale din Bucuresti si Ilfov, dar si urgentele din tara.

Ajuta-ma si tu sa stangem suficienti bani pentru a cumpara echipamentele de care este nevoie pentru a mentine pungile de sange mai mult timp in conditii optime, mai ales ca suntem pe ultima pozitie in Europa in ceea ce priveste numarul donatorilor de sange.

Fii alaturi de mine! Vino sa alergam sau fii un GalantOm!

Multumesc,

Liana

OMV Petrom Bucharest Half Marathon ~ 2014

Familia Trifanescu

18 mai 2014

Liana Epure

Multumesc mult Luminita Vlasceanu
17 mai 2014

Valentin Comanoaia

Ufff...
16 mai 2014

Irina Tita

Multumesc domnului Petre Handra pentru sprijin si incredere!
16 mai 2014

Teodora Pohoata

Mii de multumiri si mult succes!
13 mai 2014

Marius Stancalie

13 mai 2014

Andreea Postelnicu

Mult succes ! Andreea Postelnicu si Marin Epure
07 mai 2014

Emilian Stanescu

Succes!!!
07 mai 2014

Raluca Ion

Bravo Liana! Sunt sigura ca vei reusi!
05 mai 2014