Liana Epure - Fundatia Star Storage

Eu alerg pentru tine! Impreuna insa facem mai mult pentru noi!

1,135 RON Donatii stranse
1,000 RON Target

Particip pentru a treia oara la Semimaratonul International Bucuresti! Imi place sa alerg, dar mai mult imi place sa o fac si cu folos, nu doar pentru sanatatea mea :)

De aproape 4 ani am ales sa sustin un proiect care are ca scop imbunatatirea sistemului medical din Romania, prin dotarea cu echipamente medicale performante a celui mai mare institut de transfuzie sanguina din tara.

Cu totii am vazut cat de important este sangele in situatii de urgenta (autocarul prabusit in prapastie in Muntenegru (2013), drama nationala din Clubul Colectiv si multe altele mai putin mediatizate) sau chiar pentru o interventie chirurgicala. Una din trei operatii este amanata din lipsa de sange. Donatori sunt tot mai putini, nu stiu de ce. Probabil din frica, dezinteres sau poate pentru ca multi nici macar nu stiu ca isi fac un bine organismului donand de 2 ori pe an (celulele se regenereaza rapid si sangele proaspat curata toatele organele interne pentru o mai buna functionare). Iar daca nici frigiderele nu au capacitate de refrigerare sau sunt insuficiente, cu atat mai grav.

Ma incapatanez sa cred ca noi, oamenii, avem capacitatea de a schimba natura lucrurilor, ca atunci cand ne dorim ceva pentru noi si semenii nostri ne putem uni fortele si rezultatele nu vor intarzia sa apara.

Va invit pe toti sa donati sange ori de cate ori puteti! De asemenea, orice contributie financiara va conduce la achizita unui nou echipament medical.

Eu alerg pe 15 mai pentru tine! Dar impreuna facem mai mult pentru noi!

Iti multumesc pentru implicare,

Liana

Mai multe detalii despre proiectul pe care il susutin gasesti pe www.sangele-este-viata.ro

OMV Petrom Bucharest Half Marathon ~ 2016

Traiasca!
20 sep 2016

Leo

S-aveti succes in tot ce va propuneti! Felicitari pentru astazi si pentru mereu :)
15 mai 2016

Anonymous

happy to help the cause but mostly you
12 mai 2016

Echipa Star Storage

Sprinteaza pana la linia de Finish!
11 mai 2016

05 mai 2016

Mihaela

Felicitari si spor la alergat!
Spor la alergat!
Have fun running :)