10 km de motive sa ajut la modernizarea sistemului medical din Romania

Renate Luica Fundatia Star Storage

M-am hotarat sa nu stau pe tusa si sa contribui la dotarea Centrului de Transfuzie Sanguina Bucuresti cu echipamente medicale performante pe care statul, din varii motive, nu le poate achizitiona.

Inainte sa va rog sa ma ajutati sa strang suma necesara, as vrea sa va imaginati.. sau nu, mai degraba as vrea, sa faceti un troc de roluri si sa fiti chiar voi cei care au nevoie disperata de sange si de servicii medicale modeste pentru a va continua viata in siguranta. Ce ati face in locul unui “Ne pare rau. Nu avem echipamentele necesare sa ajutam mai mult”?

Fara donatori de sange si echipamente medicale potrivite multi dintre bolnavi nu ar mai fi fost azi langa familiile lor. Sau poate nu ar fi fost langa.. mine sau langa tine.

Voi alerga 10 km la Semimaratonul International Bucuresti pentru a sprijini proiectul Sangele este VIATA pentru ca altii au nevoie de ajutorul meu si al tau.

Putem salva vieti prin achizitionarea unor echipemente medicale performante care mentin sangele donat in conditii optime mai mult timp, pentru mai multi pacienti.

In numele celor care (re)asteapta viata, va multumim!

Detalii despre proiectul pe care il sustin gasesti aici www.sangele-este-viata.ro

Semimaratonul Internațional București este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.  Ediția de anul acesta va fi pe 15 Mai 2016, cu startul în Piața Constituției din București.  Probele de concurs sunt: Semi-Maraton Cursa individuală - 21.097 km Cursa scaunelor cu rotile - distanță la a

Leo

Sa ai succes in tot ce iti propui! Felicitari pentru astazi si pentru mereu :)